Tu się dzieje

Wydarzenia plenerowe, festiwale, koncerty, spektakle teatralne, imprezy sportowe –
to wszystko dzieje się przez cały rok i jedyny problem jaki istnieje to: co wybrać ?

Szczecin już trzykrotnie ( w roku 2007, 2013 i 2017) był miejscem finału regat The Tall Ships Races. Gościliśmy największe i najpiękniejsze żaglowce świata, miasto rozbrzmiewało wieloma językami międzynarodowych załóg, a na scenach wystąpiło wiele światowych gwiazd, ostatnio Andrea Bocelli. A w 2021 roku znów przypłyną żaglowce, żeglarze z całego świata i muzyczne gwiazdy, bo finał The Tall Ship Races znów będzie w Szczecinie!

Od kilkudziesięciu lat  przypływają też żaglowce, występują gwiazdy i przyjeżdża mnóstwo turystów podczas czerwcowych Dni Morza. Tłumy szczecinian i gości przybywa także na sierpniowy Międzynarodowy Festiwal Ogni Sztucznych Pyromagic, który w tym roku odbędzie się już po raz jedenasty.

www.dnimorza.szczecin.eu    www.fajerwerki.szczecin.eu

Dni Skandynawskie

Dni
Skandynawskie

Szczecin jest jedynym miejscem w Polsce, gdzie odbywają się Dni Skandynawskie ( już 7 edycja) w takiej skali, wielotorowo prezentujące  współpracę ze Skandynawią stanowiąc jednocześnie platformę do nawiązywania kontaktów biznesowych, kulturalnych, turystycznych itp. Towarzyszy mu bardzo popularny Piknik Skandynawski, gdzie można spróbować tradycyjnych duńskich, szwedzkich czy norweskich przysmaków, kupić upominki stworzonych przez lokalnych artystów, zapoznać się z ofertą firm skandynawskich lub ze sztuką czy designem zainspirowanym Danią, Norwegią czy Szwecją.
więcej
Różany Ogrodu Sztuki

Różany
Ogrodu Sztuki

Z bogatej oferty  polecamy  12 już edycję Różanego Ogrodu  Sztuki (czerwiec- sierpień)-  cykl letnich propozycji artystycznych dla mieszkańców Szczecina i turystów w Różance, plener literacki ODKRYJ KSIĄŻKE NA NOWO  na Jasnych Błoniach towarzyszący Ogólnopolskiej Nagrodzie Literackiej dla Autorki GRYFIA.
więcej
Przegląd Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT

Przegląd Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT

Przegląd Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT to  jeden z najstarszych i największych polskich festiwali teatralnych. Od ponad pół wieku prezentuje to, co na teatralnych scenach ważne i wartościowe. To swoisty barometr kondycji współczesnego teatru, a do tego emocjonująca rywalizacja. Grand Prix Przeglądu przyznaje w głosowaniu publiczność, spektakle nurtu konkursowego ocenia także profesjonalne jury.
więcej

Festiwal Młodych Talentów

Nowa Energia

Z kolei  Festiwal Młodych Talentów – Nowa Energia, którego dyrektorem artystycznym i przewodniczącą jury jest  Katarzyna Nosowska,  prezentuje  wykonawców stawiających pierwsze kroki w branży muzycznej, oraz przegląd inspirujących zjawisk i nowych produkcji na polskiej scenie muzycznej.

więcej

Szczecin Jazz

Festiwal

Najmłodszym festiwalem, ale osiągającym już wielkie sukcesy jest Szczecin Jazz Festiwal. Odbyły się dotychczas cztery edycje, a na scenach Szczecina wystąpiło wielu znakomitych artystów,. m.in. wokalistka  Deborah Brown, saksofonista Bobby Watson gwiazda pop-jazzu, kanadyjski wokalista Gino Vannelli  czy Wynton Marsalis - trębacz i kompozytor.

więcej

Festiwal Młodych Talentów

Nowa Energia

więcej

Szczecin Jazz

Festiwal

więcej

Baja Poland

12 edycja najbardziej prestiżowego rajdu terenowego w Polsce, który cieszy się uznaniem Międzynarodowej Federacji Samochodowej, zawodników, mediów i naturalnie kibiców. www.bajapoland.eu

Pekao Szczecin Open

Od 27 lat w Szczecin jest polską stolicą tenisa. Pekao Szczecin Open jest najstarszą i największą zawodową imprezą tenisową w Polsce. Turniej już dwukrotnie dostał prestiżowe wyróżnienie Challenger Award, nagrodę ATP i ITF dla najlepszego męskiego challengera na świecie.

Używamy plików cookie, aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Ustawienia tych plików możesz edytować w opcjach przeglądarki internetowej.